Kobylińskie Rekolekcje Wielkopostne

Kobylińskie Rekolekcje Wielkopostne

W dniach od 7 do 11 marca w naszym kościele odbyły się Kobylińskie Rekolekcje Wielkopostne. Przewodnikiem duchowym tych dni był Rektor naszego Franciszkańskiego Seminarium Duchownego z Katowic Panewnik o. Witosław Sztyk. Rekolekcje rozpoczęły Wielkopostne rozważania muzyczne w wykonaniu dr Tomasza Gluchowskiego, rodem pochodzącego z Krotoszyna. Niestety, frekwencja nie dopisała. A szkoda, bowiem jak relacjonują wierni, którzy uczestniczyli – było warto. Jedna z pań pisze :

„Na wstępie zrobiły na mnie wrażenie świece duże, małe, grube, chude, które paliły się wszędzie , na około….. , jak pojawiły się kolory tzw. iluminacja świetlna to byłam w siódmym niebie. I tak na zmianę raz czułam się jak w operze, potem jakbym była na koncercie Noworocznym w Wiedniu… na końcu były gromkie brawa. Bardzo i to bardzo mi się podobało.”

Bardzo dziękujemy pani, od której otrzymaliśmy ten list, za miłe słowa. No cóż, wierzyć tylko trzeba, że na najbliższym taki wydarzeniu lub podobnym będzie nas znacznie więcej. 

O. Witosław podczas rekolekcji ukazywał gdzie i jak odkryć w sobie piękno, które źródło ma w samym Bogu.

W poniedziałek mówił, że mamy być jak świeca, która rozplenia światło wiary. We wtorek zachęcał, abyśmy opowiedzieli się w swoim sercu, kto jest naszym autorytetem i jakie miejsce w naszym życiu zajmuje Pan Jezus.

W środę, w ostatnim dniu słyszeliśmy wezwanie do tego, aby dawać świadectwo naszej wiary w świecie, abyśmy “pachnieli Chrystusem i byli gazetą Boga”

Oprócz nauk ogólnych były także nauki stanowe dla rodziców, dzieci i młodzieży.

Dziękujemy przede wszystkim Panu Bogu za ten wspaniały czas ubogacania i “potrząśnięcia drzewem swojego życia” w celu odkrycia i zebrania owoców. Dziękujemy samemu rekolekcjoniście za słowa i naukę, a także Wam wszystkim uczestniczącym w tegorocznych rekolekcjach. Niech Dobry Pan wszystkich obdarzy swoim pokojem.