Ogłoszenia duszpasterskie

11 PAŹDZIERNIKA – XXVIII Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj zapraszamy na różaniec o godz. 15.00, a w tygodniu o 17.20 i o godz. 7.30 (z wyjątkiem piątku). Dziś do skarbonki pod chórem kościoła można złożyć ofiary na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 2. Dopóki powiat krotoszyński będzie w czerwonej strefie dodatkowe Msze Święte w niedziel będą sprawowane o godzinie 8.30 i 16.30. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa.
 3. W środę przypada Święto Edukacji Narodowej i jednocześnie Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich nauczycielach, pedagogach, wychowawcach i pracownikach oświaty. W przyszłą niedzielę w dniu wspomnienia św. Łukasza swoje święto patronalne obchodzi Służba Zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie w intencji pracowników medycznych.
 4. W czwartek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji małżeństw oczekujących potomstwa i matek w stanie błogosławionym. Szczegóły na stronie internetowej.
 5. W piątek zapraszamy na Mszę św. wotywną o Duchu Świętym, którą odprawimy o godz. 19.00. Po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu w formie uwielbienia. Zakończenie Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy.
 6. W przyszłą niedzielę katecheza dla dzieci przygotowującej się do I Komunii świętej, jeżeli pogoda dopisze to w ogrodzie klasztornym pod altanką.
 7. W przyszłą niedziele będziemy obchodzić jako niedzielę misyjną. Będziemy gościć o. Sylwana z Katowic Panewnik, pod chórem będzie skarbonka na ofiary na misje naszej Prowincji Zakonnej.
 8. Także w przyszłą niedzielę będzie miało miejsce liczenie wiernych uczęszczających na Mszę św. iprzystępujących do Komunii Św.
 9. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na spłacenie należności za ławki.
 10. W tym tygodniu kontynuujemy kwestę płodów rolnych. Plan kwesty na ten tydzień podany jest w Informatorze. Już dzisiaj za wszelką ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. Do sprzątania kościoła w sobotę po porannej Mszy św. prosimy wszystkich chętnych.
 12. Polecamy prasę katolicką oraz kalendarze misyjne.

Za wspólną modlitwę, złożone ofiary, życzliwość, pomoc w różnych pracach przyklasztornych składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy za wszelkie dary składane podczas kwesty. Niech Wam Bóg błogosławi i obdarzy Was pokojem.