Franciszkanie w Kobylinie

Ogłoszenia duszpasterskie

 Niedziela  – 17.10.2021

 1. Dzisiaj zapraszamy na różaniec o godz. 15.00,w tygodniu o godz. 30 (z wyjątkiem piątku) i o godz. 17.20.
 2. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele remontowe (odświeżenie kościoła ).
 3. Również dzisiaj na godz.18.00 bardzo serdecznie zapraszamy młodzież, od rocznika 2000 do 2006, na drugą Mszę św. młodzieżową w int. wzrostu wiary.
 4. Jutro o godz. 7.30 zapraszamy dzieci (w każdym wieku), te które nie będą jeszcze w szkole, na ogólnoświatową modlitwę: „milion dzieci modli się na różańcu”. Według słów św. O. Pio: „Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmienia”. W Informatorze więcej na ten temat. Warto wspomnieć, że w Polsce najwięcej dzieci z Europy angażuje się w tę modlitwę. Drodzy rodzice, prosimy umożliwcie dzieciom dotarcie na tę modlitwę. Warto poświęcić czas i rano wstać. Po różańcu zapraszamy na ciepłą herbatę i drożdżówkę do Refektarza klasztornego.
 5. W tym tygodniu kontynuujemy kwestę płodów rolnych. Plan kwesty podany jest w Informatorze. Już dzisiaj za wszelką ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać.
 6. W piątek przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Na godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski przy figurze na kalwarii.
 7. Wypominki za zmarłych można składać obok ołtarza św. Antoniego. Bardzo prosimy, aby „zalecki” pisać drukowanymi literami.
 8. Spotkania:

ministranci w sobotę o godz. 12.00,

Schola w sobotę o godz. 10.00,

 Oaza Młodzieży Franciszkańskiej – w piątek o godz. 19.00.

 1. Do sprzątania kościoła w sobotę po porannej Mszy św. prosimy wszystkich chętnych.
 2. Przy Naszym Sanktuarium powstało Centrum Formacji Rodzin. Jego celem jest towarzyszenie rodzinom i ich formacja. Najbliższy Dzień skupienia dla żon i matek odbędzie się 30 października br. W programie Eucharystia, Konferencja i Adoracja Najśw. Sakramentu.
 3. Polecamy prasę katolicką oraz kalendarze diecezjalne
 4. Pod chórem znajduje się skarbonka, do której można wrzucać ofiarę na wystrój kościoła. Ofiara zebrana do końca października, będzie w całości przeznaczona na listopadowy wystrój kościoła czyli chryzantemy zarówno do kościoła i jak i na cmentarz przyklasztorny. Za każda ofiarę składamy serdeczne Bóg Zapłać.
 5. W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości oraz Dniem Wyzwolenia Kobylina, Urząd Gminy Kobylin zwraca się z apelem o wskazanie grobów Powstańców Wielkopolskich, którzy spoczywają na cmentarzach znajdujących się na terenie naszej gminy. Zgłoszenia przyjmuje pan Radosław Wojciechowski.

 

Za wspólną modlitwę, złożone ofiary, życzliwość,  

składamy serdeczne Bóg zapłać.  

Niech Wam Bóg błogosławi i obdarzy Was pokojem.