Ogłoszenia duszpasterskie

19 maja –  V Niedziela Wielkanocna 

 1. Obchodzimy dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 siedmioro dzieci pierwszy raz przyjmie Pana Jezusa w Komunii Świętej. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca dzisiejsza kolekta (taca) jest przeznaczona na cele remontowe naszego klasztoru i kościoła.
 2. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach Majowych: dzisiaj o godz. 15.00, a w tygodniu o 17.30.
 3. Dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, będą przeżywać tzw. „Biały Tydzień” Zapraszamy do udziału we Mszach św. i nabożeństwach majowych: od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.
 4. W poniedziałek, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w pierwszą rocznicę Komunii św. Zapraszamy rodziców i dzieci, w miarę możliwości w strojach komunijnych.
 5. W przyszłą niedzielę, będziemy świętować Dzień Matki. W tym dniu szczególnie będziemy się modlić w intencji naszych matek. Przypominamy o konkursie plastycznym dla dzieci; zachęcamy także wszystkie mamy, aby od czwartku do soboty przynieść kwiaty, z których stworzymy bukiet dla naszej Matki Bożej przy Żłóbku.
 6. Spotkania grup parafialnych:
 • Młodzież franciszkańska – w piątek na Mszy św. o godz. 18.00;
 • Schola – w sobotę o godz. 9.30.
 1. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (kl. III Gimnazjum i VIII szkoły podstawowej) odbędzie się w czwartek o godz. 18.00 – Msza św. oraz katecheza.
 2. W zakrystii można zapisać się na wyjazd na Lednicę, który odbędzie się w sobotę, 1 czerwca.
 3. Polecamy prasę katolicką. Można także nabyć płytę Duetu Maja & Matan.
 4. Do pomocy w sprzątaniu naszego kościoła w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy parafian z Kobylina ul. Krotoszyńska lewa strona od 1 do 47. 

Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, za Waszą obecność, okazywaną życzliwość, pomoc, za złożone ofiary. Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie i przebieg uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Pragniemy podziękować rodzicom dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Św. za posprzątanie kościoła i obejścia naszego kościoła. Dziękujemy także paniom, które każdego tygodnia poświęcają swój czas w trosce o porządek naszej świątyni.

Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi, a Matka Boża przy Żłóbku otacza swoją opieką.