Franciszkanie w Kobylinie

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Męki Pańskiej – 28.03.2021

 1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Palmową – Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 11.20 i 14.00. Spowiedź święta pół godziny przed Mszą św. do Wielkiej Środy włącznie. Prosimy o zachowanie dystansu.
 2. Od poniedziałku do środy odbędą się Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia w Kobylinie w formie on line.
 3. W czwartek, Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne – najważniejsze dni w roku liturgicznym. W informatorze i na fb Sanktuarium zamieszczone są najważniejsze wytyczne w przestrzeganiu zasad sanitarnych. Pragniemy zaznaczyć,
  iż w obchodach Triduum mogą uczestniczyć osoby wcześniej zapisane. Ilość osób w kościele
  (tj. także krużganek i ławki przed prezbiterium to 34 osoby, korytarz 8 osób oraz dwa mniejsze korytarze po 3 osoby. Razem 48 osób.
 4. Wydarzenia poza liturgiczne w Triduum Paschalne
 • W Wielki Czwartek po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.00.
 • W Wielki Piątek przez cały dzień Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy a po zakończeniu liturgii – adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim (do godz. 22.00). W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, zaś tych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60 – go, obowiązuje post ścisły, czyli tylko 1 posiłek do syta. Nie ma żadnych dyspens od postu.
 • W Wielką Sobotę od rana ( 7.30 ) do rozpoczęcia Liturgii Wigilii Paschalnej – adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie.
 1. Poświecenie pokarmów odbędzie się na Kalwarii. Na środku miedzy drzewami, będzie stolik
  i mikrofon. Wiernych prosimy o ustawianie się wokół Kalwarii z zachowaniem obowiązującego dystansu. Pobłogosławienie potrwa od 9.00 do 17.00 o równej godzinie. Na wioskach o godz. 11.00. O ile to możliwe, prosimy o to, aby przychodziły delegacje rodzin.
 2. Przyszła niedziela to Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte w naszej świątyni w czasie świąt o godz. 00, 7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 14.00, 16.30, 18.00, 19.30, 21.00. Będą liczone osoby wchodzące do kościoła. Po osiągnięciu limitu kościół  będzie zamknięty.
 3. Przedświąteczne odwiedziny chorych zostają odwołane. Na prośbę można zgłosić chorych
  w zakrystii.
 4. Zapraszamy wszystkich chętnych do przedświątecznego sprzątania naszego kościoła – w czwartek o godz. 9.00.
 5. Polecamy prasę katolicką.

Za wspólną modlitwę, za Waszą obecność, życzliwość i złożone ofiary
oraz wszelką pomoc składamy serdeczne podziękowania. 
Życzymy wszystkim wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej przy Żłóbku