Ogłoszenia duszpasterskie

13 stycznia – Niedziela Chrztu Pańskiego

 1. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 10.00 z Jasełkami wystąpią wychowankowie Domu Pomocy Społecznej w Zdunach. O godz. 15.00 zapraszamy na Nieszpory kolędowe.
 2. W czwartek, o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. za wstawiennictwem Matki Bożej przy Żłóbku w intencji małżeństw oczekujących potomstwa i matek w stanie błogosławionym oraz o umocnienie jedności małżeńskiej. Pół godziny wcześniej, o 17.30 – różaniec w tych intencjach. Szczegóły na stronie internetowej.
 3. W przyszłą niedzielę kolekta (taca) będzie przeznaczona na cele remontowe naszego klasztoru i kościoła.
 4. Wyjazd dzieci i młodzieży do „Zieleńca” odbędzie w poniedziałek. Zbiórka o godz. 5.40 w kościele – rozpoczęcie Mszą św.
 5. Wyjazd dzieci na wycieczkę do Katowic – w środę, o godzinie 6.00 z placu przy klasztorze. Powrót ok. godz. 22.00.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 wystąpią z koncertem okoliczne chóry.
 7. Spotkania grup parafialnych:
 • Ministranci – w sobotę o 11.00;
 • Schola liturgiczna – w sobotę o godz. 9.30;
 • Franciszkański Zakon Świeckich – w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00;
 1. Zachęcamy do indywidualnej adoracji Żłóbka Pana. W tygodniu można to uczynić bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00, a także od godz. 16.30 do Mszy św. wieczornej. Dzisiaj do godz. 18.00. Jest też możliwość zgłaszania grup – w zakrystii lub mailowo.
 2. Do sprzątania kościoła w sobotę o godz. 9.00 zapraszamy Parafian z Kobylina z ulicy Strzeleckiej- prawa i lewa od16 do 30
 3. Zapraszamy do wzięcia udziału w Pielgrzymce Czcicieli Matki Bożej do Miast Świętych w południowych Włoszech, organizowanej przez Wspólnotę Żywego Różańca w terminie: 18-25 maja 2019 r. Szczegóły, cena oraz inne istotne informacje znajdują się na plakacie z tyłu kościoła, w ulotkach pod chórem, na portalu społecznościowym facebook oraz u br. Sylwana. Zapisy do końca kwietnia drogą mailową. Serdecznie zapraszamy.
 4. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka i Informator Parafialny.

W tym tygodniu zakończyliśmy kolędę. Pragniemy podziękować przede wszystkim Panu Bogu za ten czas, a także Wam, drodzy Parafianie, za otwartość i życzliwość. Dziękujemy za wszelkie ofiary.

Dziękujemy za wspólna modlitwę, za życzliwość i życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Wszystkim wyjeżdżających na ferie życzymy owocnego i bezpiecznego wypoczynku.