Ogłoszenia duszpasterskie

29 marca –  V Niedziela Wielkiego Postu

  1. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Palmową, która w liturgii Kościoła rozpoczyna Wielki Tydzień. Z wielkim bólem przypominamy, że do soboty 11 kwietnia obowiązuje nas prawo w uczestniczeniu do 5 osób na Eucharystii. W naszym kościele Msze św. niedzielne odprawiane są w sobotę o godz. 18.00 i 19.30, w niedzielę 7.00, 8.30, 10.00, 12.00 (będzie także transmisja na fb.), 14.00, 16.00, 18,00, i 00. Zachęcamy, w tym dniu do umieszczenia przy swoich domach, lub posesjach czy drzwiach, oknach czy furtkach –  gałązek, palm. Na znak pamiątki wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
  2. Przez cały tydzień w klasztorze służymy posługą sakramentalną. Kościoła jest otwarty od po Mszy św. porannej do wieczornej.
  3. W czwartek przeżywamy 15 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, w związku z tym wszystkich chętnych dorosłych zapraszamy do wzięcia udziału w Wielkim Teście o św. papieżu. Regulamin i zasady udziału w teście znajdują się na fb Sanktuarium. W tym dniu czeka nas tez mała niespodzianka przygotowana przez dzieci.
  4. Zachęcamy do modlitwy różańcowej z całymi rodzinami codziennie o 20.30. W tym tygodniu transmisja w piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa, w sobotę o 17.00 nabożeństwo, w niedzielę o 12.00 Eucharystia
  5. W piątek o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej z naszego Sanktuarium. Droga krzyżowa prowadzona przez nasza wspólnotę połączona z rozważaniami w duchu franciszkańskim.
  6. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki umieszczonej obok ołtarza św. Antoniego.
  7. Dziękujemy za ofiary przekazane w tym tygodniu na zakup nowych ławek. do tej pory uzbierane zostało ok 30 % całej kwoty
  8. Dziękujemy tym którzy podjęli się renowacji obrazu św. Franciszka . Obraz od soboty znajduje się u pani konserwator.
  9. Dziękujemy za pomoc w prowadzeniu transmisji modlitw On Line.

 Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i za Waszą obecność.  Dziękujemy za okazywaną życzliwość, pomoc szczególnie w tym czasie, za złożone ofiary. Na czas Wielkiego Postu niech Bóg Wam błogosławi,a Matka Boża przy Żłóbku wyprasza wszelkie potrzebne łaski.