Ogłoszenia duszpasterskie

24 maja –   Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Ducha Świętego O godz. 15.00 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe.   Od dzisiaj w kościołach nie obowiązuje limit osób przebywających, jednak prosimy według najnowszych rozporządzeń zachować w kościele dystans . Przed kościołem zostaną położone składane krzesełka, które można wykorzystać podczas Mszy św.
 2. Jutro drugi dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego – Matki Kościoła. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.00.
 3. Miesiąc czerwiec jest ostatnim miesiącem przed przywiezieniem nowych ławek do kościoła. W związku z tym pragniemy zwrócić się do was z kilkoma propozycjami w celu uzbierania pieniędzy na ten cel:
 • Akcja “Przyspieszamy tempo – biegnę, aby usiąść” – od 7 do 14 czerwca zapraszamy do wzięcia udziału w biegu dookoła parafii – więcej wiadomości w Informatorze.
 • Akcja “Robimy Porządki” – od poniedziałku 8 czerwca do piątku 12 czerwca w godzinach od 9.00 do 17.00 przy klasztorze za bramą na gospodarstwo, gdzie widoczny jest monitoring, będzie można wrzucić do specjalnego dużego kontenera niepotrzebny złom, który zostanie sprzedany, a kwota zostanie przekazana na zakup ławek.
 • Kolekta celowa – 06
 1. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy w tygodniu odprawiać po wieczornej Mszy św.
 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w naszej świątyni pół godziny przed każdą Mszą św. W czwartek, po Mszy św. o godz. 18.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu – Godzina Święta, w intencji kapłanów i o nowe powołania.
 3. W przyszłą sobotę na godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 4. Od przyszłej niedzieli Msze św.: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę: 7.00, 8.30, 10.00, 12.00 i 21.00. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 ks. neoprezbiter Robert Szymura pochodzący z naszej Gminy z Kuklinowa, odprawi Mszę św. i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.
 5. Spotkania grup parafialnych (powracamy do spotkań):

         Ministranci – w sobotę o 12.00,  Młodzież franciszkańska – w piątek o 20.00

 1. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej odbędzie się w niedzielę po Mszy św.  o godz. 10.00 w ogrodzie klasztornym.
 2. Do pomocy w sprzątaniu naszego kościoła w sobotę na godz. 9.00 prosimy chętnych.
 3. Polecamy prasę katolicką.

 

Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę oraz za Waszą obecność. Dziękujemy za okazywaną życzliwość, pomoc, za złożone ofiary. Dziękujemy także za pomoc w pracach gospodarczych.Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi, a Matka Boża przy Żłóbku otacza swoją opieką.

 1.