Ogłoszenia duszpasterskie

9 sierpnia – XIX Niedziela zwykła

  1. Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne dzisiaj na godz. 15.00.
  2. We wtorek w naszym Zakonie przypada święto św. Klary z Asyżu. Polećmy się Jej opiece
    i orędownictwu u Pana Boga. W tym dniu odbędzie się wyjazd dzieci na wschód słońca. Rozpoczęcie o 3.30 przed klasztorem. Powrót ok. 9.30. W tym dniu także delegacja naszej parafii odwiedzi siostry klaryski i przekaże im dary od parafii. 
  3. W sobotę 15 sierpnia będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Patronki naszej Prowincji Zakonnej. Msze św. w tym dniu będą odprawione jak w każdą niedzielę: o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.00 i 21.00. Msza św. w piątek o godz. 18.00 będzie
    z Uroczystości Wniebowzięcia. Po każdej Mszy św. zostaną poświęcone zboża, zioła i kwiaty. Nie będzie w tym dniu o godz. 15.00 nabożeństwa. Przypominamy, że jest to święto nakazane i każdy ma obowiązek uczestnictwa we Mszy św.
  4. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na spłacenie należności za ławki.
  5. Polecamy prasę katolicką, Informator Franciszkański.
  6. Do pomocy w sprzątaniu naszego kościoła w piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy wszystkich chętnych.

 Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, za Waszą obecność.
Dziękujemy za okazywaną życzliwość, pomoc, za złożone ofiary i dary płodów rolnych.

Jeszcze raz pragniemy bardzo podziękować za wszelkie zaangażowanie w przygotowanie
 i przebieg Uroczystości Odpustowych. Dziękujemy służbie liturgicznej: ministrantom, panom organistom. Dziękujemy druhom strażakom, niosącym sztandary i feretrony,  dzieciom sypiącym kwiaty. Bardzo dziękujemy  wszystkim, którzy przygotowali i posprzątali naszą świątynię i teren wokół kościoła. Dziękujemy za piękny wystrój świątyni.

Bardzo dziękujemy wszystkim Wam, Siostry i Bracia za liczne uczestnictwo w tegorocznych obchodach odpustowych. Niech Bóg Wam błogosławi, a Matka Boża i wszyscy Święci wspomagają swoją opieką.