Ogłoszenia duszpasterskie

13 października – XXVIII Niedziela Zwykła

 1. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy w tygodniu o 7.30 i 17.30.
 2. Jutro przypada Święto Edukacji Narodowej i jednocześnie Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich nauczycielach, pedagogach, wychowawcach i pracownikach oświaty. W piątek w dniu wspomnienia św. Łukasza swoje święto patronalne obchodzi Służba Zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie w intencji pracowników medycznych.
 3. W czwartek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji małżeństw oczekujących potomstwa i matek w stanie błogosławionym. Szczegóły na stronie internetowej.
 4. W piątek zapraszamy na Mszę św. wotywną o Duchu Świętym, którą odprawimy o godz. 19.00. Po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu w formie uwielbienia. Zakończenie Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy.
 5. W sobotę w ramach obchodów „Parafialnego Dnia Papieskiego”, zapraszamy na19.00 doogrodu naszego klasztoru na wspólną biesiadę papieską, którą poprowadzi kapela góralska z Beskidu Śląskiego. Oprócz zabawy będzie można zjeść kiełbasę z ogniska, papieskie kremówki i wiele innych smakołyków.
 6. W przyszłą niedzielę, kolekta (taca) będzie przeznaczona na cele remontowe naszego klasztoru i kościoła. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać. Pragniemy poinformować, że jesteśmy z Parafialną Radą Duszpasterską po rozmowie z konserwatorem zabytków w sprawie nowy ławek i renowacji ołtarza. W najbliższym czasie podamy szczegółowe informacje w związku z inwestycjami.
 7. W przyszłą niedziele będziemy obchodzić jako niedzielę misyjną. Będziemy gościć braci kleryków z Katowic Panewnik, którzy będą zbierać ofiary na misje naszej Prowincji Zakonnej.
 8. Także w przyszłą niedzielę będzie miało miejsce liczenie wiernych uczęszczających na Mszę św. i przystępujących do Komunii Św.
 9. Spotkania grup parafialnych:
 • Franciszkański Zakon Świeckich – w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 10.00,
 • Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 10.00 w sali św. Klary.
 1. Już dzisiaj pragniemy poinformować, iż Msze św. w Uroczystość Wszystkich Świętych będą odprawione w naszym kościele o godz. 7.00, 10.00 i 21.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 12.00). O godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu. Wypominki za zmarłych będzie można składać obok ołtarza św. Antoniego od przyszłej niedzieli.
 2. Do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy Parafian z Kobylina Boruty – lewa strona od 3 do 21 i prawa – 26 i 28
 3. Polecamy prasę katolicką m.in. Gościa Niedzielnego, Opiekuna, Informator Parafialny, kalendarze misyjne.

Za wspólną modlitwę, złożone ofiary, życzliwość, pomoc w różnych pracach przyklasztornych składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy za wszelkie dary składane podczas kwesty.

 Niech Wam Bóg błogosławi i obdarzy Was pokojem.