Ogłoszenia duszpasterskie

1 grudnia – I Niedziela Adwentu

  1. Rozpoczęliśmy nowy okres liturgiczny – Adwent. Zapraszamy na Nieszpory Adwentowe, które odprawimy o 15.00.
  2. Zapraszamy na Msze Święte Roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Roraty dla młodzieży i dorosłych – w piątek o godz. 20.00.
  3. W tym tygodniu przypadają: I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź w naszej świątyni pół godz. przed każdą Mszą św. W czwartek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne, po Mszy św. rozpocznie się „Godzina Święta” – adoracja Najświętszego Sakramentu w tej intencji. W piątek o godz. 16.00 – spowiedź św. dla dzieci.
  4. W sobotę na godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 10.00, 12.00, 16.30 i 21.00. Podczas Mszy o godz. 10.00 zostaną poświęcone medaliki dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św. Msza św. o godz. 16.30 będzie Eucharystią z udziałem wspólnoty Ruchu Światło-Życie rejonu ostrowskiego. Serdecznie zapraszamy!
  6. Spotkania grup parafialnych:
  • Ministranci – w sobotę po Mszy św. o godz. 10.00;
  • Młodzież franciszkańska w piątek o 00 przed Roratami dla dorosłych i młodzieży;
  • Kandydaci do bierzmowania VIII w piątek (Msza św. o godz. 18.00, po niej katecheza)
  • Bractwo Sanktuaryjne w sobotę o godz. 17.00 (modlitwa – nabożeństwo pierwszosobotnie i spotkanie formacyjne o godz. 18.00). Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.
  1. Odwiedziny chorych odbędą się w piątek. Rozpoczęcie o godz. 9.00.
  2. 21 grudnia organizowany jest wyjazd na czuwanie modlitewne z modlitwą o uzdrowienie do Częstochowy. Wyjazd o godz. 6.00, powrót w nocy z 21 na 22.12. Koszt 60 zł.
  3. Zbiórka trwałej żywności i środków czystości na pomoc dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii potrwa do 16 grudnia. Dary można składać do umieszczonego kosza pod chórem kościoła.
  4. Do sprzątania kościoła zapraszamy w sobotę o godz. 9.00 parafian z Kobylina z ul. Dworcowej.
  5. W dniu 13.12 (piątek) od godz. 15.00 w przychodni „Avicenna” przy ul. Grunwaldzkiej 2a w Kobylinie odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG nerek, USG płuc, USG piersi USG stawów oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł. Bliższe informacje w przychodni.
  6. Polecamy prasę katolicką. Można także zaopatrzyć się w opłatki i świece Caritas w cenie: 6 zł mała, 15 zł duża.

   

  Pragniemy serdecznie podziękować, za wspólną modlitwę, za Waszą obecność. Dziękujemy także za okazywaną życzliwość, pomoc, za złożone ofiary. Szczególnie dziękujemy za pomoc w pracach porządkowych i przy budowie żłóbka.  Niech Bóg Wam błogosławi i Was strzeże, a Niepokalanie Poczęta otacza swoją matczyną opieką i dopomaga w owocnym przeżywaniu czasu Adwentu.