Ogłoszenia duszpasterskie

17 marca – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dzisiejsza niedziela jest w Kościele w Polsce przeżywana jako „Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami”. Możemy dziś wspomóc polskich misjonarzy modlitwą, cierpieniem oraz ofiarami, które tworzą Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Zgodnie z zarządzeniem przed kościołem są zbierane ofiary, które zostaną przekazane na ten cel.
 2. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – dzisiaj, o godz. 14.00.
 3. We wtorek przypada Uroczystość Św. Józefa, Patrona naszej Diecezji. Msze święte będą odprawione o godz. 8.00, 10.00 i 18.00.
 4. W czwartek, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za wstawiennictwem Matki Bożej przy Żłóbku, Patronki naszego Sanktuarium w intencji małżeństw oczekujących potomstwa, matek w stanie błogosławionym oraz w intencji rodzin. Ze stojaka pod chórem kościoła można zabrać kartki informacyjne, na których można także napisać swoją intencję i wrzucić do skarbonki.
 5. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które odprawimy w naszym kościele o 7.30 i 17.30. O 15.00 – Droga Krzyżowa w Górce.
 6. Kobylińskie Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w naszym kościele od 23 do 27 marca. Plan zamieszczony jest w Informatorze i na stronie internetowej.
 7. W sobotę zapraszamy na Misterium „Pasja” w wykonaniu „Teatru A” z Gliwic. Rozpoczęcie o godz. 19.15.
 8. Spotkania grup parafialnych:
 • Młodzież Franciszkańska – w piątek o 19.00
 • Schola – w sobotę o 9.30;
 • Ministranci – w piątek o 16.00
 1. W kruchcie kościoła zostały umieszczone plakaty informujące o wydarzeniach, które w najbliższym czasie będą miały miejsce w Centrum Duchowości Bł. Edmunda w Luboniu.
 2. Do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy Parafian z Górki – prawa strona od 8 do 16, 7 i Biała Róża. 
 3. Polecamy prasę katolicką m.in. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Informator Parafialny.
 4. Kurs Przedmałżeński dla osób przygotowujących się do małżeństwa rozpocznie się w niedzielę 31 marca Mszą Świętą w kościele św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie o godz. 19.00 po niej wstępna konferencja i zapisy. Kolejne spotkania od poniedziałku 1 kwietnia do czwartku 4 kwietnia będą rozpoczynać się o godz. 18.00 i trwać będą po ok. 2 godz. zegarowe. Kurs przedmałżeński będą prowadzić kapłani i małżonkowie. Poruszone zostaną zagadnienia dotyczące przepisów prawnych, moralności, duchowości i życia małżeńskiego. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej parafii: www.farakrotoszyn.pl.

Serdecznie dziękujemy za wspólna modlitwę, za Waszą obecność. Dziękujemy za okazywaną życzliwość, pomoc, za złożone ofiary.

Na czas Wielkiego Postu niech Bóg Wam błogosławi, a Matka Boża przy Żłóbku wyprasza wszelkie potrzebne łaski.