Ogłoszenia duszpasterskie

9 grudnia – II Niedziela Adwentu

 1. Przeżywamy II Niedzielę Adwentu. O godz. 15.00 – Nieszpory Adwentowe.
 2. Zapraszamy na Msze Święte Roratnie, które w naszym kościele są odprawiane: od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Roraty dla młodzieży i dorosłych – w piątek o godz. 20.00.
 3. We wtorek swoje imieniny zakonne będzie obchodził o. Damazy Wyroba. Msza św. w intencji Solenizanta zostanie odprawiona o godz. 18.00.
 4. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca, kolekta (taca) przeznaczona będzie na cele remontowe naszego kościoła i klasztoru. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
 5. Spotkania grup parafialnych:
 • Ministranci – w sobotę o godz. 12.00;
 • Młodzież franciszkańska – w piątek o 19.00, przed Roratami dla dorosłych i młodzieży;
 • Franciszkański Zakon Świeckich – w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00;
 • Spotkanie Zelatorów Żywego Różańca – w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 10.00.
 1. W środę odbędzie się spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania:
 • Klasy VIII o godz. 17.30
 • Klasy III gimnazjum o godz. 18.30
 1. Odwiedziny duszpasterskie – kolędę, rozpoczniemy od soboty, 29 grudnia (Górka, Rębiechów, Rzemiechów). Plan szczegółowy będzie podany za tydzień.
 2. Z radością pragniemy poinformować, iż została wydana płyta CD prezentująca brzmienie organów naszego kościoła. Znalazły się na niej kompozycje wielkich mistrzów różnych epok. Więcej informacji znajduje się w Informatorze. Płytę będzie można nabyć od przyszłej niedzieli.
 3. Do 16 grudnia będzie trwała zbiórka trwałej żywności i środków czystości na pomoc dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Dary można składać do umieszczonego kosza pod chórem kościoła.
 4. Do sprzątania kościoła zapraszamy w sobotę o godz. 9.00 Parafian z Rębiechowa
 5. Polecamy prasę katolicką. Można także zaopatrzyć się w opłatki i świece Caritas.

Za wspólną modlitwę, życzliwość, złożone ofiary i wszelkie dary przekazane naszej wspólnocie składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy także za pomoc w budowie tegorocznej szopki betlejemskiej w naszym kościele.  Niech Bóg obdarzy Was pokojem i Wam błogosławi, a Matka Najświętsza dopomaga w owocnym przeżywaniu czasu Adwentu.