Relacja z ferii

Relacja z ferii

Ferie zimowe minęły szybko, zimowe były raczej z nazwy, ponieważ w powietrzu czuło się już nadchodzącą wiosnę. Mimo iż, nie było śniegu dzieci mogły miło spędzić czas korzystając z atrakcji, jakie przygotowała dla młodszych i tych starszych nasza parafia.

W poniedziałek 16 lutego ministranci i dziewczynki ze scholi udali się w góry, na zimowisko do Pasterki k. Kudowy Zdrój. Największą atrakcją był tu śnieg, tak więc nikt się nie nudził. Były spacery, zabawy na śniegu, a także wycieczki do sanktuarium w Wambierzycach i kopalni w Nowej Rudzie. Ponadto dzieci uczestniczyły każdego dnia w Eucharystii, a w środę popielcową w ramach dnia skupienia w grupach rozważały Słowo Boże. W piątek 20 lutego grupa 50 dzieci z opiekunami wyruszyła do Wrocławia do Bobolandii- największej w Polsce krainy zabaw. Dwie godziny ,,szaleństwa” w ogromnej, kolorowej hali wśród dmuchanych zamków, wulkanów, kolorowych piłeczek i jeszcze wielu innych atrakcji sprawiły dzieciom ogromną radość. Po wspaniałej zabawie wizyta w Afrykarium. To nowoczesny kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Lądu. Dzieci mogły zobaczyć tu z bliska rekiny, płaszczki, pingwiny, krokodyle i inne wodne zwierzęta. Potem zajęcia ekologiczne, na których zastanawiano się jak ratować niedźwiedzie polarne, posiłek w McDonalds , krótki odpoczynek i powrót do Kobylina z głową pełną wrażeń.

Również w piątek grupa młodzieży Franciszkańskiej z o. Masseo pojechała do Karpacza na wspólnotowy wypoczynek. We wtorek 24 lutego w sali św. Klary odbyło się spotkanie dla dzieci na temat Wielkiego Postu. Dzieci nie tylko dowiedziały się wielu informacji na temat tego ważnego w kościele okresu, ale też przygotowały specjalne skarbonki, do których będą zbierały pieniążki na pomoc dla potrzebujących. W środę w ramach roku życia konsekrowanego zorganizowano wyjazd na Piaski do braci Bonifratów. Dzieci poznały zakon, którego pełna nazwa brzmi – Zakon Szpitalny Świętego Jana Bożego. Brat Jerzy oprowadził wszystkich po obiekcie / szpital, kościół, cmentarz i opowiedział o posłudze braci. Bonifratrzy zgodnie ze swoim charyzmatem posługują chorym i ubogim prowadząc szpitale, domy opieki, jadłodajnie, apteki. Po drodze w Lesznie dzieci obejrzały w kinie film pt. ,,Pingwiny z Madagaskaru”.

W czwartek 26 lutego w hali sportowej przy Szkole Podstawowej odbył się III już turniej piłki nożnej ministrantów, którego organizatorem był o. Masseo. W turnieju wzięło udział 9 drużyn z okolicznych parafii. Publiczność dopingowała swoich faworytów, a dziewczynki ze scholi jako czirliderki mobilizowały do walki chłopców z naszej parafii. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła drużyna z Krotoszyna z parafii. p.w. św. Andrzeja Bobolii . Nasi starsi ministranci po przegranym meczu półfinałowym ( w karnych 2:3) i zaciętym meczu o III miejsce, z drużyną z Chocza, ostatecznie zdobyli IV miejsce.

Ferie już się skończyły, dzieci wróciły do szkoły i przedszkola. Pozostały im nie tylko wspomnienia i fotografie, ale też nowe doświadczenia. Najważniejsze jednak było to , że wszyscy mogli bezpiecznie, miło i w zgodzie spędzić wolny czas ,a Ojciec proboszcz i o.Masseo zadbali, aby wszyscy pamiętali, że Pan Bóg jest zawsze z nami. Bardzo dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu i wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację ferii w naszej parafii. Zdjęcia z ferii w Galerii.