Tydzień misyjny

Tydzień misyjny

20 października 2013 r., Kościół Powszechny obchodził Światowy Dzień Misyjny zwany w Polsce Niedzielą Misyjną. Hasłem tego dnia, jak i następującego po nim Tygodnia Misyjnego były słowa: ,, Miłosierdzie Boże dla całego świata”.

W tym dniu Parafia Matki Bożej przy Żłóbku w Kobylinie gościła braci franciszkanów z Katowic Panewnik, którzy podczas niedzielnej Eucharystii wspólnie z wiernymi modlili się w intencji misji, przybliżyli tematykę działalności misyjnej oraz prosili o wsparcie finansowe placówek misyjnych katowickiej Prowincji. O godzinie 15.00 zostało odprawione nabożeństwo różańcowe, które przygotował Zespół Charytatywny. Cześć uczestniczących w nim dzieci przebrana była w stroję misyjne, młodzież czytała rozważania dotyczące życia na danych kontynentach i prowadziła różaniec w kilku językach. Po misyjnym nabożeństwie wierni zostali zaproszeni na projekcję filmu o misji śląskich franciszkanów w Boliwii. Prezbiterium naszej świątyni zostało przystrojone okolicznościową dekoracją (globus, a pod nim 5 kolorów symbolizujących pięć kontynentów i figura Maryi z różańcem w kolorach misyjnych).

Przez cały tydzień w naszym kościele podczas nabożeństw październikowych pamiętaliśmy o dziełach misyjnych świata, a także o dzieciach z RCA, które zaadoptowała nasza parafia – (Franciszce, Janie Piotrze i Landry). W piątek dzieci uczestniczyły we Mszy św. o godz. 16.00, a po niej w salce św. Klary Parafialny Zespół Charytatywny przygotował podwieczorek misyjny. Najważniejszym punktem programu było spotkanie na odległość z misjonarzem z Boliwii. Ojciec Masseo połączył się przez skypa z Boliwią i dzieci mogły przez ponad kwadrans rozmawiać z ojcem Paschalisem na temat jego pracy misyjnej, a także zobaczyć dom, w którym mieszka i jego otoczenie z egzotyczną roślinnością. W niedzielę 27 października po każdej Mszy św. Parafialny Zespół Charytatywny zbierał symboliczną ,,złotówkę” na naukę dla zaadoptowanych na odległość dzieci z Afryki. Tydzień Misyjny w naszej parafii był czasem intensywnej modlitwy, zbiórki środków finansowych na potrzeby misji i solidarności z misjonarzami na całym świecie. Zdjęcia z Tygodnia Misyjnego można zobaczyć w galerii.