Mini Rekolekcje

Mini Rekolekcje

W dniach 18-19 października br. w naszym klasztorze w Kobylinie odbyły się mini rekolekcje ewangelizacyjne dla młodzieży.

Rozpoczęły się one różańcem i Eucharystią o godzinie osiemnastej. Po niej nastąpiła adoracja z modlitwą o uzdrowienie, gdzie każdy mógł zaczerpnąć ze zdroju wody żywej. Dzień zakończył się wspólnym Apelem Jasnogórskim. Drugi dzień rozpoczęliśmy od porannej Mszy świętej o godzinie ósmej, a następnie udaliśmy się na śniadanie. Kolejnym punktem programu była konferencja „ Dlaczego warto żyć z Panem Jezusem”, którą wygłosiło małżeństwo ze wspólnoty Domowego Kościoła. Patrycja i Grzegorz dali młodym piękne świadectwo swojej wiary. O godzinie jedenastej wszyscy udali się do kościoła na rozważanie Słowa Bożego, gdzie po indywidualnych przemyśleniach nad ,,Przypowieścią o siewcy” każdy mógł podzielić się tym, co go natchnęło.

Później był obiad i czas wolny, gdzie przy wspólnej kawie mogliśmy się bliżej poznać. Zwieńczeniem tych krótkich rekolekcji było uwielbienie Chrystusa przed kościołem, gdzie śpiewaliśmy i tańczyliśmy dla Pana. Na zakończenie ojciec Ksawery – tutejszy proboszcz poprowadził Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji mieszkańców Kobylina i okolic, na którą ich również zaprosiliśmy. Było to wspaniałe przeżycie duchowe, które miejmy nadzieję zaowocuje w naszych sercach. W mini rekolekcjach uczestniczyło prawie 70 młodych ludzi nie tylko z Kobylina, ale także z Chocza, Ostrzeszowa, Leszna i Miejskiej Górki ( w sobotę dołączyli do nas także bracia nowicjusze z Karolinek). Całość poprowadził o. Masseo wraz z o. Izaakiem. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przebieg tych dni, wyrazy wdzięczności kierujemy do ojca Ksawerego gwardiana klasztoru za przyjęcie gości i za okazane dobro, do wspólnoty postulanckiej a także dla ojca Masseo pomysłodawcy i organizatora mini rekolekcji. Zdjęcia możesz zobaczyć tutaj.