Światowy Dzień Chorego

Światowy Dzień Chorego

11.02 w całym Kościele powszechnym przeżywaliśmy XXIV Dzień Chorego. Jest to także dzień, w którym wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Lourdes.
Chorzy to wielki dar dla Kościoła, tak mawiał święty nasz rodak Jan Paweł II, z którego inicjatywy dzień chorego jest obchodzony. Świadomi tych słów postanowiliśmy po raz kolejny, zaprosić do naszej świątyni chorych, osoby straszne i samotne z naszej parafii. O godz. 16.00 została odprawiona Eucharystia w int. chorych i Parafialnego Zespołu Charytatywnego, której przewodniczył ojciec proboszcz Ksawery. Podczas naszego spotkania w kościele został odczytany list papieża Franciszka, w którym bardzo mocno podkreślił role Maryi w życiu każdego człowieka, szczególnie chorego. Msza św, była połączona z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych. Na zakończenie naszej wspólnej modlitwy ojciec proboszcz złożył chorym życzenia i zaprosił wszystkich licznie przybyłych do wspólnego stołu w refektarzu klasztornym. Niestety wielu, z różnych przyczyn, nie odpowiedziało na zaproszenie. Jednak ci, którzy przybyli mieli wspaniałą okazję do spędzenia wyjątkowego czasu, w gronie sympatycznych ludzi. W części rekreacyjnej wystąpiły dzieci ze świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej, które ofiarowały wszystkim przybyłym ,,słodkie serduszka” i życzyły wiele dobra i radości. Później po gromkich brawach przyszedł czas na rozmowy przy kawie, herbacie i małym co nieco.
W międzyczasie schola liturgiczna naszej parafii zaprosiła wszystkich do wspólnego śpiewu pieśni maryjnych.
Pragniemy serdecznie podziękować Opatrzności Bożej za ten wspólny czas budowania jedności z naszymi chorymi siostrami i braćmi. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przybyli na nasze wspólne świętowanie, szczególnie tym, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie do refektarza. Szczególne podziękowania kierujemy do Parafialnego Zespołu Charytatywnemu za przygotowanie tego dnia.