Drugi tydzień ferii

Drugi tydzień ferii

Drugi tydzień ferii był bardzo aktywny. W poniedziałek Młodzież Franciszkańska udała się na wycieczko – pielgrzymkę do Kalisza, aby razem ze wspólnotą z Chocza przeżyć Franciszkański Dzień Braterstwa. Były to chwile wspólnej modlitwy w Sanktuarium świętego Józefa – patrona naszej diecezji, a także czas budowania jedności i wspólnoty poprzez wspólną zabawę.
We wtorek, w hali środowisko – sportowej odbył się już po raz czwarty, organizowany przez nasza parafię Turniej Piłki Halowej Ministrantów. Ojciec proboszcz Ksawery rozpoczął piłkarskie spotkanie modlitwą i udzieli wszystkich uczestnikom Bożego błogosławieństwa. Zwrócił uwagę, że rozgrywki sportowe, to ważny element w życiu duchowym i fizycznym każdego chrześcijanina. Nasi ministranci, którzy wystawili dwa składy zdobyli drugie i trzecie miejsce. Podczas trwania turnieju ministranci mieli okazję zawiązać nowe znajomości z ministrantami innych parafii. Dzięki hojności naszych parafian każdy z uczestników dostał drobny upominek. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wsparli to przedsięwzięcie.
W czwartej (o godz. 3.00) grupa Młodzieży Franciszkańskiej udała się na wycieczkę do Warszawy. Co prawda głównym organizatorem ,,wyprawy” była Szkoła Podstawowa, ale w ramach współpracy, sześciu przedstawicieli „MF” wzięło w niej udział wraz z opiekunem o. Masseo. Wycieczka była szczególnie interesująca, bowiem oprócz samego zwiedzania pięknego Starego Miasta jak i Muzeum Sztuki i Nauki im. Mikołaja Kopernika, uczestnicy mieli możliwość, w większości po raz pierwszy, lecieć samolotem z Wrocławia do Warszawy
i z powrotem.
Na zakończenie tego pięknego czasu ferii, w sobotę o godz. 15.00 odbyła się Adoracja przy Żłóbku dla wszystkich dzieci. Podczas modlitwy mogliśmy już po raz ostatni zaśpiewać kolędy oraz wspólnie prosić Boga o Jego błogosławieństwo dla dzieci naszej parafii. Każde dziecko otrzymało specjalne błogosławieństwo, a po zakończeniu nabożeństwa dziewczynki ze Scholi udały się do salki św. Klary, gdzie odbyło się poświąteczne spotkanie.