Relacja z PWZ FRA IV

Relacja z PWZ FRA IV

W dniach 30 kwietnia – 3 maja w naszym klasztorze w Kobylinie, już po raz czwarty odbyło się Franciszkańskie Spotkanie Młodych „PWZ FRA”. Oto relacja z tego wydarzenia:
Franciszkańskie Spotkanie Młodych w tym roku przeżywaliśmy pod hasłem „Błogosławieni miłosierni”. Rozpoczęcie odbyło się na placu przed klasztorem, gdzie przywitał nas o. Ksawery. Po otwarciu przez niego drzwi kościoła wkroczyliśmy w progi świątyni w uroczystej procesji. Każdy dzień rozpoczynaliśmy wspólną modlitwą Liturgii Godzin, natomiast centralne miejsce zajmowała Eucharystia. Dzień kończyliśmy adoracją Najświętszego Sakramentu. Mieliśmy okazję wysłuchać dwóch konferencji, które wygłosili dla nas: ojciec Masseo oraz diakonia ewangelizacyjna. Praca w grupach nad Słowem Bożym pozwoliła nam spojrzeć na nie oczyma drugiego człowieka. W przedostatni dzień zamanifestowaliśmy swoją wiarę, uczestnicząc w marszu wiary ulicami miasta. Oczywiście temu wydarzeniu towarzyszył wspólny śpiew. Marsz zakończyliśmy na rynku, gdzie odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu uczestniczyliśmy także w koncercie zespołu „Soulmates” Przy dźwiękach muzyki uwielbienia chwaliliśmy Pana, za ten szczególny czas. Ostatniego dnia mogliśmy „usłyszeć Słowo w ciszy”. Podczas tych kilku dni udało się nam zawiązać wspólnotę, między innymi przez wspólne rozmowy oraz rekreację.
Na spotkaniu zgromadziło się ok. 110. osób z Wielkopolski oraz Śląska. Dziękujemy miejscowej wspólnocie za życzliwe przyjęcie i liczymy na kolejną wspólną „majówkę” w przyszłym roku.
Uczestniczka spotkania