Ćwierćfinaliści Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza

Ćwierćfinaliści Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza

30 kwietnia, ministranci z naszej parafii udali się do Rzeszowa na Mistrzostwa Polski, na które awansowali po wygranym turnieju diecezjalnym. Po przyjeździe i zarejestrowaniu naszej drużyny udaliśmy się do hotelu, gdzie mieliśmy okazję wypocząć po długiej i męczącej podróży, aby w następnym dniu być wypoczętym i gotowym do rywalizacji. Po drodze zwiedziliśmy piękne miasto Sandomierz (trochę liczyliśmy, że zobaczymy O. Mateusza – no cóż nie udało się).
Turniej rozpoczął się od Mszy św. w Katedrze Rzeszowskiej, której przewodniczył Bp. Jan Wątroba.
Po Eucharystii udaliśmy się na halę, gdzie nasza reprezentacja rywalizowała w grupie C. Warto tutaj wspomnieć, iż w sumie rozgrywki odbywały się na dwunastu halach. Wszystkie mecze w grupie nasi ministranci wygrali, tym samym awansowali z pierwszego miejsca do fazy „Finału A”, czyli głównej fazy finałowej. Ministranci naszej Parafii w swojej kategorii zdobyli najwięcej bramek. Natomiast szczególne wyróżnienie przez sędziego zdobył nasz bramkarz.
Po tak wspaniałym i pełnym emocji dniu udaliśmy się na wypoczynek do naszego hotelu. Wieczorem wzieliśmy udział w „Gali Mistrzów” podczas której został rozegrany mecz Reprezentacji Polski Księży, którzy w tym roku zdobyli tytuł Mistrza Europy, z reprezentacją najstarszym ministrantów.
Następnego dnia udaliśmy się, aby rozegrać ostateczne mecze. Do zdobycia tytułu należało wygrać 4 mecze. Wielu podawało naszą reprezentację jako faworytów do zwycięstwa.
W pierwszym etapie 1/8 finału pokonaliśmy drużynę 6:2. W następnym etapie ¼ finału po wyrównanej walce przegraliśmy 0:1. Wprawdzie nasza drużyna zdobyła bramkę, ale sędzia dostrzegł przewinienie i tej bramki nie uznał. Ministranci walczyli do końca, ale niestety nie udało się. Zostaliśmy więc w tym roku „Ćwierćfinalistami Mistrzostw Polski”. Nie mniej jednak było to piękne doświadczenie: rywalizować z najlepszymi drużynami w całej Polsce.
Do naszego wyjazdu, jego organizacji przyłączyło się wiele osób. Dlatego bardzo gorąco pragniemy podziękować tym, którzy wsparli nas duchowo, materialnie i organizacyjnie. Bardzo dziękujemy naszym rodzicom, opiekunom, panu Burmistrzowi, sponsorom i Wam, drodzy Parafianie.

30.04-1.05.2018 - Ćwierćfinaliści Mistrzostw Polski LSO i fotorelacja

Zdjęcie 1 z 148