^Do góry
Get Adobe Flash player

Franciszkanie w Kobylinie

Święto ministranckie

W dzisiejszą niedzielę, dwa tygodnie przed liturgicznym wspomnieniem św. Tarsycjusza - patrona ministrantów, w naszej parafii przeżywamy coroczne święto ministrantów. Podczas Mszy św. o godz. 10.oo, której przewodniczył o. proboszcz Ksawery, 10 kandydatów po rocznej próbie i zdanym egzaminie, zostało uroczyście przyjętych do grona wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza.

Na znak tego wydarzenia kaptury ministranckie otrzymali: Oskar Wigorzyński, Antoni Baranowski, Mateusz Polny, Bartosz Baranowski, Adrian Broda, Maksymilian Broda, Krystian Jabłoński, Nikodem Durak, Bartosz Widański, Jakub Paszek. Natomiast niektórzy starsi ministranci, po zdanym wcześniej egzaminie, przyjęli nowe posługi (stopnie) ministranckie: ministrant światła: Jakub Baranowski, Gabriel Klupś, krzyża: Michał Kaczmarek, Jan Grzemski, Mateusz Polny, księgi: Maksymilian Klejewski, Lucjan Maćkowiak, Nikodem Klupś, Tomasz Kmieć, ołtarza: Piotr Wydra. Po przyjęciu nowych ministrantów i udzieleniu nowych posług, wszyscy ministranci złożyli swoje przyrzeczenia gorliwej służby przy Ołtarzu Pana. Także rodzice wyrazili wobec całej wspólnoty eucharystycznej zgodę na służbę swoich synów w Liturgicznej Służbie Ołtarza. Warto podkreślić, że w naszej wspólnocie parafialnej przy ołtarzu służy 43 chłopców. Jest to wielka radość,
a zatem prosimy wszystkich Was, drodzy Bracia i Siostry o modlitwę w intencji ministrantów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii.  Modlitwa w tej intencji jest bardzo ważna, zważając na to, iż dawno nie było męskiego powołania do służby Bożej z naszych środowisk.

                Wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieli by włączyć się do naszej wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza prosimy o kontakt z opiekunem - o. Masseo.

                Jako grupa młodych ludzi uczestniczmy w cotygodniowych spotkaniach formacyjnych i służymy dwa razy w tygodniu na Mszy św., która przybliża nas do Pana Jezusa. Oprócz tego spędzamy wspólnie czas na graniu w piłkę nożną. Są także i wspólne wyjazdy.

                Czekamy na Ciebie... 

                               „Tylko Twardziele służą w Kościele”