Ogłoszenia duszpasterskie

10 lutego – V Niedziela Zwykła

  1. Jutro przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W tym dniu będziemy obchodzić XXVII Światowy Dzień Chorego. W związku z tym dzisiaj, o godz. 15.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza święta w intencji chorych, cierpiących, tych, którzy się nimi opiekują oraz w int. Parafialnego Zespołu Charytatywnego. Podczas Mszy będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie do refektarza klasztornego. Bardzo prosimy, aby umożliwić chorym przybycie na Mszę św. i spotkanie.
  2. W czwartek swoje imieniny zakonne będzie obchodził O. Walenty Piechaczek, Wikary Domu i Magister Postulatu. Ze względu na odpust w kościele Farnym, Msza św. w intencji Solenizanta zostanie odprawiona w środę, o godz. 18.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
  3. Także w czwartek parafia św. Stanisława będzie przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci św. Walentego. Msza św. poranna zostanie odprawiona o godz. 9.00, a Suma Odpustowa o godz. 18.00.
  4. W piątek w naszym kościele odbędzie się „Ogólnodiecezjalna Modlitwa Młodzieży – Stand Up” – Rozpoczęcie o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  5. Spotkania grup parafialnych:
  • Ministranci, Schola i Młodzież Franciszkańska – wg stałego porządku;
  • Franciszkański Zakon Świeckich – w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 10.00.
  1. Do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy Parafian z ul. Twardowskiego, Umińskiego i Konarskiego
  2. Polecamy prasę katolicką m.in. Gościa Niedzielnego, Opiekuna, Informator Franciszkański. Można także nabyć zdjęcia z Matką Bożą przy Żłóbku.

Za wspólną modlitwę, za Waszą obecność, życzliwość i złożone ofiary i wszelką pomoc składamy serdeczne podziękowania. Bardzo dziękujemy Panom, którzy zaangażowali się w pracach przy demontażu Żłóbka, a także Paniom, które gruntownie posprzątały kościół.