^Do góry
Get Adobe Flash player

Wspólnota

O. Ksawery Majewski OFM -  gwardian, proboszcz, wicemagister postulatu, kustosz sanktuarium. Urodził się 4 lipca 1972 r. w Katowicach. Do Zakonu Braci Mniejszych w naszej Prowincji wstąpił w 1992 roku. Dnia 31.01.1998 roku złożył śluby wieczyste. Święcenia kapłańskie przyjął 01.05.1999 roku. Imieniny zakonne obchodzi 3 grudnia.



O. Walenty Piechaczek OFM -  wikariusz domu i ekonom, magister postulatu. Urodził się 13 czerwca 1982 r. w Czarnowąsach. Do Zakonu Braci Mniejszych w naszej Prowincji wstąpił w 2003 roku. Dnia 22.02.2009 roku złożył śluby wieczyste. Święcenia kapłańskie przyjął 22.04.2010 roku. Imieniny zakonne obchodzi 14 lutego.

O. Masseo Senczek OFM - duszpasterz parafialny, ojciec duchowny postulatu i nowicjatu. Urodził się 9 lipca 1985 r. Do zakonu Braci Mniejszych w naszej Prowincji wstąpił w 2005r. Dnia 13.02.2011 roku złożył śluby wieczyste. Święcenia kapłańskie przyjął 14.04.2012 roku. Imieniny zakonne obchodzi 21 września.

O. Damazy Wyroba OFM - spowiednik. Urodził się 6 września 1943 r. w miejscowości Wola (gm. Miedźna, pow. Pszczyna). Do Zakonu Braci Mniejszych w naszej Prowincji wstąpił w 1963 roku. Dnia 02.08.1972 roku złożył śluby wieczyste. Święcenia kapłańskie przyjął 19.04.1973 roku. Imieniny zakonne obchodzi 11 grudnia.



O. Faustyn Sapiecha OFM -  kapelan Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie. Urodził się 2 maja 1974 r. w Tomaszowie Lubelskim. Do Zakonu Braci Mniejszych w naszej Prowincji wstąpił w 1995 roku. Dnia 30.09.2000 roku złożył śluby wieczyste. Święcenia kapłańskie przyjął 30.04.2009 roku. Imieniny zakonne obchodzi 5 października.

O. Tobiasz Kołodziejczyk OFM -  asystent Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, duszpasterz. Urodził się 6 września 1964 r. w Czeladzi. Do Zakonu Braci Mniejszych w naszej Prowincji wstąpił w 1984 roku. Dnia 04.02.1990 roku złożył śluby wieczyste. Święcenia kapłańskie przyjął 16.05.1991 roku. Imieniny zakonne obchodzi 2 września.

Br. Sylwan Ogłoza OFM -  katecheta. Urodził się 4 grudnia 1989 r. w Mikołowie. Do zakonu Braci Mniejszych w naszej Prowincji wstąpił w 2009 roku. Dnia 04.10.2014 roku złożył śluby wieczyste. Imieniny zakonne obchodzi 28 listopada.