^Do góry
Get Adobe Flash player

Ogłoszenia duszpasterskie

20 maja  – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej 

 1. Obchodzimy dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 trzydzieści sześcioro dzieci pierwszy raz przyjmie Pana Jezusa w Komunii Świętej Z racji trzeciej niedzieli miesiąca dzisiejsza kolekta (taca) jest przeznaczona na cele remontowe naszego klasztoru i kościoła.
 2. Jutro będziemy przeżywać święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, a w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 3. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach Majowych: dzisiaj o godz. 15.00, a w tygodniu o 17.30.
 4. Dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, będą przeżywać tzw. „Biały Tydzień” Zapraszamy do udziału we Mszach św. i nabożeństwach majowych: od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.
 5. W poniedziałek, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w pierwszą rocznicę Komunii św. Zapraszamy rodziców i dzieci, w miarę możliwości w strojach komunijnych.
 6. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej będziemy świętować Dzień Matki. O godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Matek.
 7. Spotkania grup parafialnych:
 • Młodzież franciszkańska - w piątek na Mszy św. o godz. 18.00;
 • Schola - w sobotę o godz. 9.30;
 • Ministranci - w sobotę o godz. 11.00
 1. W zakrystii można się zapisać na wyjazd na Lednicę, który odbędzie się w sobotę, 2 czerwca. Koszt wyjazdu: ok. 40 zł.
 2. Polecamy prasę katolicką...
 3. Do pomocy w sprzątaniu naszego kościoła w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy parafian z Rzemiechowa. 

Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, za Waszą obecność, okazywaną życzliwość, pomoc, za złożone ofiary. Dziękujemy także wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie i przebieg uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Dziękujemy rodzicom dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Św., za posprzątanie kościoła, a także wszystkim paniom i panom za przygotowanie obejścia naszego kościoła.

Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi, a Matka Boża przy Żłóbku otacza swoją opieką.