^Do góry
Get Adobe Flash player

Ogłoszenia duszpasterskie

21 maja  – Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

 1. Obchodzimy dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 trzydzieści siedmioro dzieci pierwszy raz przyjmie Pana Jezusa w Komunii Świętej Z racji trzeciej niedzieli miesiąca dzisiejsza kolekta (taca) jest przeznaczona na cele remontowe naszego klasztoru i kościoła.
 2. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach Majowych: dzisiaj o godz. 15.00, a w tygodniu o 17.30.
 3. Dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, będą przeżywać tzw. „Biały Tydzień” Zapraszamy do udziału we Mszach św. i nabożeństwach majowych: od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.
 4. W poniedziałek, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w pierwszą rocznicę Komunii św. Zapraszamy rodziców i dzieci, w miarę możliwości w strojach komunijnych.
 5. W piątek będziemy świętować Dzień Matki. O 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe i Mszę św. w intencji Matek.
 6. Spotkania grup parafialnych:
  • Parafialna Rada Duszpasterska - w środę o godz. 20.00;
  • Młodzież franciszkańska - w piątek na Mszy św. o godz. 18.00;
  • Schola - w sobotę o godz. 9.30;
  • Ministranci w sobotę - wyjazd do Katowic Panewnik na zjazd ministrantów naszej Prowincji Zakonnej. Zbiórka przed klasztorem o godz. 6.00
 7. W niedzielę, 4 czerwca, po nabożeństwie odbędzie się III turniej piłki nożnej o Puchar Proboszcza. Szczegóły w Informatorze. Zapisy drużyn do 31 maja u o. Masseo.
 8. Zapraszamy do uczestnictwa w V Ogólnopolskiej Pielgrzymce Wspólnot Żywego Różańca na Jasną Górę. Odbędzie się ona się 3 czerwca. Szczegóły na plakatach z tyłu kościoła oraz w Informatorze.
 9. Polecamy prasę katolicką...
 10. Do pomocy w sprzątaniu naszego kościoła w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy parafian z Rzemiechowa

 

Serdecznie dziękujemy za wspólna modlitwę, za Waszą obecność, okazywaną życzliwość, pomoc, za złożone ofiary. Serdecznie dziękujemy za dary na potrzeby naszego gospodarstwa. Dziękujemy także wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie i przebieg uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Św. za posprzątanie kościoła i obejścia.

Szczególne życzenia pragniemy już dzisiaj złożyć wszystkim Mamom z okazji przypadającego w piątek Dnia Matki. Niech Matka Najświętsza ma Was w swojej opiece i wyprasza u Boga wszelkie łaski.

Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi, a Matka Boża przy Żłóbku otacza swoją opieką.