^Do góry
Get Adobe Flash player

Ogłoszenia duszpasterskie

 

23 lipca – XVI Niedziela Zwykła 

  1. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa dzisiaj po wszystkich Mszach św. święcimy pojazdy. Zapraszamy także na Nieszpory, które zostaną odprawione o godz. 15.00.
  2. W środę przypada wspomnienie Świętych Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny . W naszej świątyni będziemy przeżywać odpust ku czci św. Anny. Msza święta w intencji babć i dziadków zostanie odprawiona o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać zewnętrzną Uroczystość Odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z Porcjunkuli. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Przewodniczył jej będzie i Słowo Boże wygłosi ks. dr Zbigniew Cieślak, Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Kaliszu. Zapraszamy wszystkich parafian i sympatyków naszego kościoła i klasztoru. Zapraszamy dzieci, szczególnie te, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. (w miarę możliwości w strojach komunijnych), dzieci do sypania kwiatów, poczty sztandarowe, strażaków do niesienia baldachimu. O godz. 16.00 zostaną odprawione Nieszpory Maryjne. Po nieszporach, w ogrodzie naszego klasztoru rozpocznie się VI Franciszkański Festyn Rodzinny. Szczegółowy program podany jest w dodatku do Informatora, na plakatach i stronie internetowej. Wszystkich chętnych do pomocy w przygotowaniu festynu zapraszamy w sobotę o godz. 9.00 do ogrodu klasztornego. Prosimy także o zaangażowanie się w przygotowania poprzez upieczenie ciasta. Ciasto będzie można przynosić w sobotę oraz w niedzielę do godz. 12.00 do salki przy furcie klasztornej.
  4. Zachęcamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie plastycznym pt.: „Maryja w życiu Naszej Rodziny„ Prace będą przyjmowane w zakrystii do piątku, 28 lipca. Zostaną one zaprezentowane podczas festynu parafialnego. Wówczas każdy obecny będzie mógł ocenić i wybrać według siebie najładniejszą pracę.
  5. W piątek, po wieczornej Mszy św. planujemy sprzątanie naszego kościoła i obejścia. Ponieważ będzie to generalne sprzątanie przed Odpustem serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Prosimy także, by zabrać ze sobą sprzęt do sprzątania.
  6. Ministranci będą mieli spotkanie przygotowujące do Odpustu - w sobotę, o 12.00. Obecność obowiązkowa.
  7. Polecamy prasę katolicką, Informator Parafialny

 Serdecznie dziękujemy za wspólna modlitwę, za Waszą obecność. Dziękujemy za okazywaną życzliwość, pomoc, za złożone ofiary. Niech Bóg Wam błogosławi, a Matka Boża i wszyscy Święci otaczają swoją opieką i wypraszają u Boga wszelkie potrzebne łaski.