^Do góry
Get Adobe Flash player

Ogłoszenia duszpasterskie

18 marca – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

 1. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – dzisiaj, o godz. 14.00.
 2. Jutro przypada Uroczystość Św. Józefa, Patrona naszej Diecezji. Msze święte będą odprawione o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Z tej okazji oraz przeżywanego Nadzwyczajnego Roku św. Józefa, zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci na nabożeństwo połączone z przedstawieniem pt.:„Gdzie jest Święty Józef”. Rozpoczęcie o godz. 17.30 w kościele.
 3. W piątek o godz. 7.30 - nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kościele. W tym dniu zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami Kobylina. W tym roku rozpocznie się ona w naszym kościele Mszą św. o godz. 18.00, a zakończy się w kościele św. Stanisława. Prosimy mieszkańców o przygotowanie stacji. W związku z tym wydarzeniem, nie będzie w tym dniu Drogi Krzyżowej o godz. 17.30. 
 4. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Palmową, która w liturgii Kościoła rozpoczyna Wielki Tydzień. Uroczyste poświęcenie palm z procesją odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 10.00 i 12.00. Bardzo prosimy o zgromadzenie się przed kościołem. Palmy będą także poświęcone podczas pozostałych Mszy św. Dzieci zapraszamy do udziału w konkursie na najładniejszą palmę wielkanocną. Prosimy, aby palmy przynieść na Mszę św. o godz. 10.00. Najpiękniejsze palmy będą nagrodzone.
 5. Spotkania grup parafialnych:
 • Młodzież Franciszkańska – udział w Drodze Krzyżowej;
 • Schola – w sobotę o 9.30;
 • Ministranci w sobotę - udział we Diecezjalnym Turnieju Piłki Nożnej.
 1. Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w Wielki Poniedziałek. Rozpoczęcie od godz. 9.00.
 2. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki umieszczonej obok ołtarza św. Antoniego.
 3. Pragniemy zapowiedzieć, iż 14 kwietnia (sobota) będzie w naszej Parafii dniem szczególnej modlitwy w intencji małżeństw oczekujących potomstwa i Matek w stanie błogosławionym. Połączony on będzie z małym sympozjum nt. naprotechnologii, czyli metody leczenia bezpłodności. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.
 4. Przypominamy także o organizowanej w listopadzie tego roku pielgrzymce do Fatimy. Zainteresowanych prosimy o kontakt z br. Sylwanem. 
 5. Do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy Parafian z Kobylina z Kolejowej – prawa strona od 6 do 24
 6. Polecamy prasę katolicką m.in. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Informator Parafialny.

 W mijającym tygodniu odbyły się Kobylińskie Rekolekcje Wielkopostne. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy o. Piotrowi za skierowane do nas Słowo i Jego obecność. Dziękujemy tym wszystkim, którzy byli zaangażowani w przebieg rekolekcji oraz tym, którzy w nich uczestniczyli. W imieniu współbraci z Bytomia bardzo dziękujemy za złożone w ostatnim dniu rekolekcji ofiary, przeznaczone na wyposażenie kaplicy bytomskiego klasztoru.

Za Waszą obecność, życzliwość pomoc i ofiary złożone w dzisiejszą niedzielę na cele remontowe składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Niech Bóg Wam błogosławi, a Matka Boża i wszyscy Święci mają w swojej opiece.