^Do góry
Get Adobe Flash player
Filtr
 • Wycieczka do Gniezna

  Dnia 12 maja odbyła się Pielgrzymka Wspólnoty Żywego Różańca i wspólnoty parafialnej do Gniezna w ramach parafialnych obchodów 100- lecia odzyskania niepodległości przez Naród Polski. Pielgrzymowali z nami również nasi bracia postulanci. Bo dotarciu do Gniezna dane nam było, pod opieką przewodnika, zwiedzić i poznać historię znanych gnieźnieńskich drzwi katedralnych, kościół katedralny oraz pomodlić się przy relikwiach św. Wojciecha, Patrona Polski.

 • Koncert Zespołu " Cantus" z Leszna

  W niedzielę 13 maja o godz. 15.00 w ramach nabożeństwa Majowego z koncertem pieśni maryjnych wystąpił Zespół Kameralny " Cantus".  „CANTUS” to zespół wokalny, który powstał w lutym 2017 roku; początkowo stworzony na potrzebę rodzimego festiwalu „Leszno Barok Plus Festiwal”. Ponieważ współpraca była bardzo owocna, członkowie zespołu podjęli decyzję o dalszej działalności artystycznej, a pod koniec roku 2017 utworzyli Stowarzyszenie Zespołu Wokalnego Cantus.

 • PWZ FRA VI - Święty Józef - nauczyciel wiary

  Już po raz szósty w kobylińskim klasztorze odbyło się spotkanie PWZ FRA, czyli: Pogłębianie Wiary ze Św. Franciszkiem. W tym roku głównym tematem spotkania była osoba świętego Józefa. Wygłoszone konferencje ukazały oblubieńca Matki Bożej jako wielkiego świętego, wzór postępowania, a także jako orędownika, przez którego możemy zanosić nasze prośby do Boga.

                 

 • PWZ FRA VI - Święty Józef - nauczyciel wiary

  Od 2 do 4 maja przy naszym klasztorze odbędzie się VI Franciszkańskie Spotkanie Młodych -  PWZ FRA (Pogłębianie wiary ze Św. Franciszkiem). Celem spotkania jest pogłębienie i poznanie duchowości franciszkańskiej. Franciszkański sposób życia jest wciąż aktualny. Chcemy pokazać młodym ludziom jak pięknie, za przykładem świętego Franciszka, żyć z Jezusem. Jednym ze sposobów realizacji zamierzonego celu jest dzielenie się młodzieży swoją wiarą. Pragniemy przede wszystkim prosić o modlitwę w intencji PWZ FRA, również zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w to spotkanie (szczególnie naszą młodzież)

  PLAN PWZ FRA

  (punkty spotkania, na które wszystkich zapraszamy)

  DZIEŃ I ( środa )

  2.05.2018

  1530 – Rozpoczęcie- Eucharystia (w

  ...
 • Ferie w parafii

  Aż nie chce się wierzyć, że to już koniec ferii. W tym czasie miało miejsce wiele ciekawych wydarzeń.

 • Światowy Dzień Chorego

  W minioną niedzielę 11 lutego, wraz z całym Kościołem powszechnym przeżywaliśmy XXVI Dzień Chorego. Został on ustanowiony przez św. Jana Pawła II w dniu, kiedy wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Lourdes.

 • W najbliższym czasie...

  Dzień szczególnej modlitwy w intencji małżeństw oczekujących potomstwa i matek w stanie błogosławionym

   

 • Kobylińskie Rekolekcje Adwentowe

  w kościele pw. Św. Stanisława

  2 – 6 grudnia 2017 r. 

   

  2 XII, sobota

  17.15 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (17.30 – różaniec)

  18.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

   

  3 XII – II Niedziela Adwentu

   8.30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec

   9.00 – Msza

  ...